Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, Cuma günü cumhurbaşkanına ve 600 milletvekiline ülkede yaşanan adaletsizlikleri 3 kelimelik mektupla anlatacaklarını söyledi. Emeklilerden atanamayan öğretmenlere, SMA’lı bebeklerden mülteci sorununa Türkiye’de yaşanan adaletsizliklere dikkat çeken İrfan Uzun, umutsuzluklara umut olmak için yola çıktıklarını söyledi.

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun ile Cumhuriyet ve Adalet Partisi Genel Başkanı Ahmet Sevim’in "Adalet İçin Adalet Birlik Partisi Yollarda" sloganı ile İstanbul’dan Ankara'ya yürüyüşü sürüyor. Emekliler, 6191 sayılı kanun kapsamındaki er ve erbaşlar, atanmayan öğretmenler, SMA hastası bebekler için başlattıkları yürüyüşte dün Düzce’ye ulaşan Uzun, kartopu olarak çıktıkları yolda Ankara’ya yürümeye devam ettiklerini söyledi.

Adaletbirlik Yuruyus1

EMEKLİLER AÇLIĞA DEĞİL ÖLÜME TERK EDİLDİ
Emekliler için yürüdüklerini ifade eden İrfan Uzun, “Emeklilerin aldığı maaş ortada. Bir emekli 10 TL maaş alıyor. Ev kiraları 15-20 bin lira. Demek ki ülkede çok büyük bir sorun var. Ülkemizde 16 milyon emekli var. Dul ve yetimler 7 bin lira maaş alıyor. Emeklileri açlığa değil ölüme terk etmiş bir hükümet ve ana muhalefet var. 20 yıldır aynı ana muhalefette ülke yönetimine talip” anımsatması yaptı.

BÜTÜN ADALETSİZLİKLER İÇİN ANKARA’YA GİDİYORUZ
6191 sayılı er ve erbaşlar kanunu kapsamındaki güvenlik güçlerinin hakları için de yürüdüklerini ifade eden Uzun, “Er ve erbaşların hakları için Ankara’ya gidiyoruz. Atanamayan öğretmenlerimiz için yürüyoruz. Atanamayan öğretmenlerimizde birçok intiharlar yaşandı. Polislerimizde mobbing uygulamaları var. Polisimiz için yürüyoruz. Türkiye’de yaşanan bütün adaletsizlikler için Ankara’ya gidiyoruz” dedi.

SMA’LI BEBEKLERİN YAŞAM MÜCADELESİ İÇİN YÜRÜYORUZ
SMA’lı bebekleri de hatırlatan Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, “Bin 200 kalbi, kendi bebek olan SMA’lı bebeklerimiz var. Onların yaşam mücadelesi için yürüyoruz. Aileleri gerçekten çok zor durumda. Onları her gün görüyorum. Sosyal medya üzerinden para toplamaya çalışıyorlar. Biz evde çocuklarımız için mücadele ederken; onlar bu durumda kalmasın diye mücadele ediyoruz. Ya bunu cumhurbaşkanı görmüyor ya da 600 milletvekili görmüyor. Görselerdi bin 200 çocuğa sahip çıkamayan bir ülke olabilir mi?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'siyaset' mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'siyaset' mesajı

Adaletbirlik Yuruyus3

ADALETSİZLİĞİ 3 KELİME İLE ANLATACAĞIZ
Ülkenin en önemli beka sorunlarından birinin de mülteci sorunu olduğunu vurgulayan Uzun, mülteci sorunu, tarım sorununu da çözeceklerini söyledi.
Umutsuzluklara umut olmak için yola çıktıklarını dile getiren İrfan Uzun, yaşanan tüm hukuksuzluklara karşı olan herkesi Cuma günü Ankara’ya beklediğini söyledi. Cuma günü saat 11.00’da Cumhurbaşkanlığı önünde olacakları bilgisini veren Uzun, “3 kelime ile tüm hukuksuzlukları anlatan bir mektup bırakacağız. Türkiye okumadığı için tüm sorunları 3 kelime ile anlattık. Bir mektup da TBMM’de milletvekillerine bırakacağız. Hukuksuzluğa uğrayan, uğramayan herkesi bekliyorum” diye konuştu.

Adaletbirlik Yuruyus4Adaletbirlik Yuruyus2

TÜM ENGELLERİ MİLLET OLARAK BİRLİKTE AŞACAĞIZ
Cumhuriyet ve Adalet Partisi Genel Başkanı Ahmet Sevim de yürüyüşlerinin amacını anlattı. Sevim, “Dertlerini anlatamayanlar, anlatıp da dinlenmeyenler için yola çıktık. Amacımız tüm vatandaşlarımızın refah içinde yaşaması. Tüm engelleri millet olarak birlikte aşacağız. Her zaman yanlarında olduğumuz halkımızın Cuma günü bizim yanımızda olmasını istiyoruz” dedi.

Editör: Murat AYDIN