Ben aslında, Sayın Kılıçdaroğlu'nun da Yenikapı'da olmasını istiyorum Ben aslında, Sayın Kılıçdaroğlu'nun da Yenikapı'da olmasını istiyorum
Eyüp Belediyesi, ilçedeki camileri düzenli olarak su buharı ve gül suyuyla yıkayarak dezenfekte ediyor

Eyüp Belediyesi temizlik ekipleri tarafından ilçede bulunan camiler ve çevresi su buharı ile dezenfekte edilip içleri gül suyuyla yıkanıyor. Özel temizlik malzemeleri ve ekipmanlar ile düzenli olarak camilerin halılarını yıkayan ekip, sonrasında gül suyu esansı dökerek temizliği tamamlıyor.

İslam alemi için büyük önem taşıyan Eyüp Sultan Camii'nin avlusu ve çevresi ise her gün 40 kişilik temizlik personeli tarafından temizliği yapılıyor. Ekipler ayrıca Eyüp Sultan Camii'nin içini su buharı ve gül suyuyla dezenfekte ederek, ziyaretçilerin güzel kokuyla karşılanmasını sağlıyor.

Camilerin temizliğine önem verdiklerini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Eyüp sadece bizim değil tüm islam dünyasının göz bebeğidir. Her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Hem biz müslümanlara hem de gelen diğer ziyaretçilerimize saygımızdan dolayı camilerimizin hijyenik olmasına özen gösteriyoruz." dedi.