ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı. Oğan, "Bize oy veren seçmenlerin de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemelerini talep ediyorum" dedi.

Sinan Oğan, Ankara'da yaptığı açıklamada, ilk turda yüzde 5,2 oy alarak seçim üzerinde etkili bir rol oynadıklarını söyledi.

BBP Gaziosmanpaşa  belediye başkanı Adayı Fedai Karakol'a yoğun ilgi BBP Gaziosmanpaşa belediye başkanı Adayı Fedai Karakol'a yoğun ilgi

"Bu seçimleri toplumun önüne koyduğumuz amaç ve hedefler açısından değerlendirdiğimizde Türk milliyetçiliğini ve Atatürkçülüğü ülkenin gündemi haline getirdik" diyen Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"HDP üzerinden oluşturulan kilit parti durumunu bozduk, Türk milliyetçilerini kilit haline getirdik. Türkiye'de güçlü ve milliyetçi seçmen kitlesinin görülmesine katkı sağladık. İkinci tura kalan adayların bizim söylemlerimize sarılmalarını sağladık. Bizi dikkate almayan, saymaya gerek görmeyen, bizim siyasi hareketimizi saydığını gördük. PKK, FETÖ ve benzeri gibi her türlü terör örgütleri mücadelesinde tavrım siyasetin ana akımında yer bulmasını sağladık. Anayasa'nın değişmez ilkeleri ve Türklük gibi kavramlarda farkındalık oluşturduk."

Editör: Murat AYDIN